Size bir telefon kadar yakınız
+90 324 221 3136-37
Dil Seçin
tren

HAKKIMIZDA

Anasayfa » KURUMSAL » HAKKIMIZDA

1985 Yılında Adana’da ailemle birlikte Gıda Toptancılığına başladım ve yaklaşık 26 sene beraber çalıştık.

2011 yılında kardeşlerimden ayrıldım ve Mersin’de PÜTÜN GIDA ’yı kurdum. Mersin’i Tercih etme nedenimiz Liman şehri olması ve Türkiye’nin bakliyat piyasanın gerçekleştiği yer olmasıdır.

Natural mal döküp elemek için Eleme tesisi Kurduk. Ürünleri kendi markamızla piyasa sürebilmek için paketleme tesisi Kurduk. Sortex makinalarımızı aldık.  Anadolu’dan natürel Nohut, Fasulye, Yeşil Mercimek alıyoruz. Bu ürünleri eleyip sortex’ten geçirip. 25’lik, 5’lik, 2,5’luk, 1’lik olarak kendi markamız paketleyip Türkiye’de iç piyasaya satışını sağlıyoruz.

İç piyasa dağıtımız Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Hatay Kahramanmaraş, Adıyaman, Urfa, Gaziantep, Osmaniye, Adana, Mersin Olmaz üzere Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu bu bölgelerde güçlü olarak yolumuza devam etmekteyiz. 8 adet büyük kamyonumuz ve Nakliyat şirketleriyle anlaşıp ürünlerimizin dağıtımlarını sağlamaktayız. Pazarlama personelimiz ile piyasayı gezip kontrol ediyoruz.

Hedefimiz yurt dışından mal alıp transit olarak yurt dışına satıp, İhracat ağımızı güçlendirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak.

Dünyanın her yerinden başta Arjantin Meksika Amerika, Kanada, Hindistan ve Çin olmak üzere bu bölgelerden ağırlıklı olarak bakliyat getiriyoruz. Irak, Türkmenistan, İran ve Orta Doğu’ya ihracat yapmaya başladık bunu daha da büyütmek istiyoruz. Depolarımız 8.000 m2 kapalı alanda hizmet vermekteyiz.

Dış pazardaki ağımızı güçlendirmek için üretim yapmamız gerekliliğinin bilincindeyiz. Üretim yapabilmek yeni bir arsa alımı yaptık ve yakın zamanda burada tesisimizi kurup Mercimek, Bulgur ve Çeltik fabrikalarını kuracağız.  Üretim yaparak ihracatımızı daha da güçlendirmek istiyoruz.

Hedefimiz Avrupa da paketli ve çuvallı olarak mal satmak. Başta Almanya Bulgaristan Yunanistan İtalya Avrupa’nın birçok yerinde bakliyatı kendi markamızda paketli olarak satmak istiyoruz. Bunun içinde çalışmalarımız devam etmektedir.

 

Veysel Pütün

Pütün Gıda Ltd. Şti. Kurucu